„ТМЗ“: Ријана и Асап Роки станаа родители, добија син

Поп-ѕвездата Ријана и раперот Асап Роки станаа родители по првпат. Тие добија син, објави „ТМЗ“ во четвртокот.

Според истиот извор, Ријана (34) се породила на 13 мај во Лос Анџелес. Името е сè уште непознато за јавноста.

Претставници на двете музички ѕвезди не одговорија на барањата за коментар.

Ријана ја објави бременоста во јануари. Пејачката по потекло од Барбадос, чие родено име е Робин Фенти, има освоено девет „Греми“ награди, а исто така има и свој бренд за долна облека и за шминка, „Фенти“.

Ријана и А.П. Роки (33) беа пријатели многу години пред да почнат љубовна врска.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.