Без вода делови на Бутел

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека, поради замена на трафопрекинувач во трафостаницата лоцирана во ПС Бутел, прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Бутел 1 и Бутел 2 во периодот од 9 до 12 часот во општина Бутел.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.