All for Joomla All for Webmasters

Сопиште

Делови од Морани, Долно Соње и Орешани денеска без струја

Делови од Скопје без струја

Дел од жителите од скопското село Морани денеска од 9 до 14 часот ќе бидат без електрична енергија.


Во временскиот период од 9:30 до 12 часот без струја ќе бидат дел од жителите од селата Долно Соње и Орешани, а од 12:30 до 14:30 часот дел од корисниците од селото Соње. 


Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.