All for Joomla All for Webmasters

МЗТ Скопје победи поведе со 2-1 против Блокотехна во полуфиналето од плејофот

Македонска кошаркарска лига

МЗТ Скопје победи поведе со 2-1 против Блокотехна во полуфиналето од плејофот. во МЗТ Скопје победи убедливо со 89-72.

 

Српскиот интернационалец одигра вонсериската партија. Бојиќ покажа дека може да биде носител на играта. Даде 22 поена и 8 скока. Соколов имаше 15, Стојановски 13, Лалиќ 12 и Трајковски 10 од клупата. Кај Гевгеличани Данило Мијатовиќ постигна 17 поени и 5 скока, Младеновиќ 14 поени, а Бенџамин 11 поени. Блокотехна имаше 17 загубени топки, што беше премногу.

 

Следниот меч се игра во Гевгелија по кој или ќе гледаме мајсторка во Скопје или МЗТ Скопје ќе обезбеди ново финале од македонскиот кошаркарски плејоф во обид да ја одбрани титулата. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.