All for Joomla All for Webmasters

Македонската фудбалска остана на 77 позиција на најновата ФИФА ранг-листа

ФИФА

Македонската фудбалска остана на 77 позиција на најновата ФИФА ранг-листа.  Во изминатите триесетина дена не беа играни натпревари, не дојде до посериозни промени не само кај нашиот национален тим, туку и кај поголемиот дел од селекциите.

 

Пред Македонија се наоѓаат Кина, Уганда, Киргистан и Сирија, а зад „црвено-жолтите“ се Замбија, Белорусија, Канада, Обединетите Арапски Емирати. На врвот нема промени. На првата позиција е Германија, а во Топ 10 се уште и селекциите на Бразил, Белгија, Португалија, Аргентина, Швајцарија, Франција, Шпанија, Чиле и Полска.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.