All for Joomla All for Webmasters

Хјустон израмни на 1-1 во победи против Голден Стејт во финалето на Западот во НБА лигата

НБА

Хјустон израмни на 1-1 во победи против Голден Стејт во финалето на Западот во НБА лигата. Хјустон со 22 разлика 127-105 славеше убедлива победа.

 

Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и заслужено стигнаа до победата. Кевин Дурант даде 38 поени за воините, а кај Хјустон Гордон и Харден дадоа по 27 поени. Серијата сега се сели на теренот на Голден Стејт во Оукленд кој ќе биде домаќин на следните два натпревара закажани за 21 и 23 мај.

 

Вечерва се игра третиот дуел од источното финалето помеѓу Кливленд и Бостон. Селтикси имаат 2-0 по првите две средби.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.