All for Joomla All for Webmasters

И второто коло е минато за Новак Џоковиќ и Рафаел Надал на мастерсот 1000 во Рим

Мастерс 1000 во Рим

И второто коло е минувата за Новак Џоковиќ и Рафаел Надал на мастерсот 1000 во Рим. Џоковиќ во 2.коло го победи Башијашвили со 2-0, а исто така со 2-0 Надал го унишни босанецот Џумхур.

 

Новак славеше со 6-4 и 6-2 за 1 час и 18 минути игра. Надал пак првиот сет го доби со 6-1, а во вториот не му дозволи ниту гем на противникот. Пласман во 3.коло обезбедија уште и Дел Потро, Чилиќ, Шаповалов, Зверев, Нишикори и Рамос.

 

Кај дамите единствена која од фаворитките беше елиминирана е шпанката Мугуруза која со 2-1 во сетови загуби од Гаврилова од Австралија. Денеска се играат натпреварите од 3.коло.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.