All for Joomla All for Webmasters

Реал Мадрид конечно доби нов тренер

Хулен Лопетеги

Реал Мадрид конечно доби нов тренер. Сосема неочекувано, но селекторот на шпанската фудбачска селекција Хулен Лопетеги ќе го замени Зидан на клупата на Европскиот шампион.

 

Лопетеги по Светското првенство во Русија ќе го преземе кормилото на кралевите. Тој пред да стане селектор на Шпанија го водеше тимот на Порто, а со Реал ќе потпише тригодишен договор. Под раководство на Лопетеги репрезентацијата на Шпанија е без пораз со скор од 14 победи и 6 реми средби.

 

Инаку Реал Мадрид само пет дена по освојувањето на европскиот трон остане без тренерот Зидан кој си поднесе оставка. Со ваквиот потег на Лопетеги, си ја стави под прашалник селекторската функција во Шпанија поради тајните преговори. Последната информација е дека тој заработил отказ, па така Шпанија остана без селектор на СП во Русија.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.