All for Joomla All for Webmasters

Томас Лемар од Монако се сели во Атлетико Мадрид

Томас Лемар

Томас Лемар од Монако се сели во Атлетико Мадрид. Монако на последниот ден од минатогодишниот летен трансфер период одби понуда од Арсенал во вредност од 100 милиони евра, а една година потоа овој клуб прифати 65 милиони евра од Атлетико.

 

Трансферот се уште не е официјално потврден, а договор има помеѓу двете страни. Лемар во Монако пристигна од Каен, одигра 87 натпревари и постигна 16 погодоци. Тој беше член на генерацијата, која пред две години стигна до полуфиналето од Лигата на шампионите. Во дресот на француската репрезентација има 12 настапи беа погодок. Лемар ги мина сите младински селекции на Франција, а потоа со добрите игри си го заслужи повикот на Светското првенство. По Мундијалот во Русија тој и официјално ќе го засили Атлетико Мадрид.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.