All for Joomla All for Webmasters

Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија започнува 21-то СП 2018 во фудбал

СП 2018 во фудбал

Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија започнува 21-то СП 2018 во фудбал. Мечот ќе се игра на стадионот „Лужники“ во Москва, а претходно ќе биде церемонијата на свеченото отворање, на која главна ѕвезда ќе биде поп пејачот Роби Вилијамс.

 

Мундијалот ќе се игра на 12 стадиони во 11 градови, ќе настапат 32 репрезентации, а ќе трае до 15.јули. Селекциите се поделени во осум групи, а во нокаут фазата ќе се пласираат по две најдобри селекции од секоја група. Фазата по грипи ќе заврши на 28.јуни, а нокаут фазата ќе започне на 30.јуни.

 

Големото финале ќе се одигра во Москва на 15.јули. Титулата светски првак ја брани Германија. Освен Германија фаворити за титулата се уште и Бразил, Аргентина, Франција, Шпанија и Англија.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.