All for Joomla All for Webmasters

Со победа, Федерер ја започна сезоната на трева

Роџер Федерер

Со победа, Федерер ја започна сезоната на трева. Швајцарецот по пауза од три месеци стигна до победа на АТП 250 турнирот во Штутгарт. Федерер на стартот го елиминираше домашниот играч Мишa Зверев со 2:1 во сетови 3:6, 6:4, 6:2.

 

Неговата игра цело време осцилираше, но тоа е очекувано бидејќи не играше уште од турнирот во Мајами. Федерер успеа во игра да се врати во вториот сет и дојде до психолошка предност, што на крајот беше и клучно за прашањето на победникот. Швајцарецот во следната рунда ќе игра против Аргентинецот Пелa кој со 2-0 го победи Индиецот Ганесваран.

 

Во следното коло се пласираа и Фелисијано Лопез, Киргиос, Пер, Раониќ, Пуиле. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.