All for Joomla All for Webmasters

Анчелоти лично преговара со Фабрегас

 Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, сака да го зајакне својот тим со играчот на Челзи, Францеск Фабрегас, објави „Спорт Медијасет“.

Според информациите, Анчелоти го искористил своето патување до Москва пред десетина дена, за да се сретне лично со Фабрегас, кој во тоа време исто така беше во руската престолнина.
 
Двајцата биле видени како вечераат заедно во елитен московски ресторан.
 
Анчелоти разговарал со Фабрегас за условите под кои шпанскиот фудбалер би се согласил да премине во Наполи.
 
Цеск е еден од фудбалерите со најголема плата во Челзи во моментов.
 
Од Наполи се уште официјално не започнале преговори со Челзи за шпанскиот фудбалер.
   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.