All for Joomla All for Webmasters

Бабунски пред утрешниот меч на Вардар со Пјуник

Тренерот на ФК Вардар, Бобан Бабунски на прес-конференција пред гостувањето на Пјуник како дел од квалификациите за Лигата на Европа, го анализираше утрешниот противник и соопшти дека „црвено-црните“ ги очекува тежок натпревар.

- Пјуник на секоја позиција поседува квалитетни играчи и имаат искусни фудбалери кои играле многу вакви натпревари. Влегуваме со максимален респект кон нашиот противник, но ние ќе ја форсираме нашата офанзивна игра, изјави Бабунски денеска на стадионот „Вазген Саргсјан“ во Ереван. 
 
Тренерот на скопскиот тим е задоволен од подготовките и од новите играчи. Тој изрази надеж дека вардарци ќе го повторат ланскиот успех во второто по важност европско клупско натпреварување. Офанзивниот фудбалер на Вардар, Тигран Барсегјан, кој е добро познат на ерменската јавност со настапите во националниот тим, додаде дека тимот ќе даде се од себе за да забележи победа.
 
 
   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.