All for Joomla All for Webmasters

Хрватска во финале на Светското првенство

Хрватска ја победи Англија со 2:1 во второто судиско продолжение и испиша историја, пласирajќи се во финалето на Светското првенство во Русија.

За големиот пехар ќе се борат в недела против Франција, а поразената Англија ќе игра со Белгија за третото место.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.