All for Joomla All for Webmasters

Мбапе до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска.

 

Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, алудирајќи дека ќе станат шампиони.

 

-Доаѓа дома. Невозможно, напиша Мбапе.

 

19-годишниот талентиран напаѓач ја објасни својата реакција.

 

-Жал ми е. Ја сакам Англија, но заслужувате ваков одговор поради сите кои ми праќаа глупи пораки, реагира Мбапе.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.