All for Joomla All for Webmasters

Изнер ја комплетира листата полуфиналисти на Вимблдон

Американскиот тенисер Џон Изнер е последниот полуфиналист на Грен слемот Вимблдон, откако

синоќа го победи Милош Раониќ од Канада со 3:1, по сетови 6:7, 7:6, 6:4 и 6:3.

 

Изнер кој е деветти носител на турнирот з апротивник во полуфиналната пресметка ќе го има Кевин Андерсон.

 

Во другото полуфинале ќе играат Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал.

 

Двата меча на распоредот се утре, а за денеска се предвидени женските полуфиналиња.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.