All for Joomla All for Webmasters

Бабунски: Добро ќе се подготвиме за реваншот

Тренерот на Вардар, Бобан Бабунски, на прес-конференцијата по натпреварот во Ереван, изјави дека на реваншот очекува неговиот тим да се покаже во подобро светло.

Македонскиот клуб беше поразен со минимални 1:0 на гостувањето кај Пјуник во воведното квалификациско коло за Лига Европа, а Бабунски на домаќините им честиташе за победата.

- Знаевме дека ќе биде тешко, знаевме дека нè чека тешка задача и така се покажа. Ова е само прв дел од овој двомеч. Се надевам дека во Скопје ќе се покажаме во подобро издание. Шансите и натаму се присутни, нема да се предадеме, ќе се обидеме добро да се подготвиме за реваншот и нормално посакувам резултат кој ќе нè однесе во следната рунда. На крајот честитки до Пјуник за победата, изјави тренерот на Вардар.

Реванш натпреварот се игра за седум дена во Скопје.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.