All for Joomla All for Webmasters

Енрике објасни зошто го вратил Алба во шпанскиот национален тим

Селекторот на репрезентацијата на Шпанија, Луис Енрике го прокоментира повикот на левиот бек на Барселона, Жорди Алба, за претстојните натпревари.

 

Стратегот истакна дека никогаш не бил заинтересиран за мислењето на другите при изборот на составот.

 

– Во овој свет, донесувањето одлуки е многу комплицирано нешто. Неприфатливо е селекторот на шпанската репрезентација да избере играчи врз основа на јавното мислење. Немам лични проблеми со играчите. Во овој случај, никој не го познава Алба подобро од нашиот штаб. На кого личам од фудбалерите? На Алба, само сум малку повисок, се пошегува Луис Енрике.

 

Шпанскиот национален тим ќе игра пријателски натпревар против Босна и Херцеговина (11 ноември), по што и гостува на Хрватска (15 ноември) во Лигата на нациите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.