Заврши првата фаза на ЕП 2018 за ракометарки во А и Б групите

Со одигрувањето на натпреварите од 3.коло синоќа заврши првата фаза во А и Б групите на женското ракометно Европско првенство што се одржува во Франција.

 

Резултати:

Русија – Словенија 27:29

Шведска – Полска 23:22

Данска – Србија 25:30

Франција – Црна Гора 25:20.

 

Од А-групата пласман во следната фаза обезбедија Србија, Шведска и Данска. Понатаму од Б-групата одат Русија, Франција и Црна Гора.

 

Во текот на денешниот ден ќе се одиграат натпреварите од последното коло во Ц и Д-групите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.