All for Joomla All for Webmasters

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер и Наполи

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи.

 

- Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат. Сè уште не победивме многу натпревари и не чека долг пат.

 

- Интер и Наполи се наши главни конкуренти во борбата за првенството. Но, ние мирно ќе го продолжиме нашето патување понатаму, вели Алегри.

 

„Старата дама" се наоѓа на првото место на табелата со 40 бода по 14 круга.

 

Наполи со 32 се наоѓа на втората позиција, додека Интер е трет со 29 бодови.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.