All for Joomla All for Webmasters

Марадона: Меси никогаш нема да биде лидер

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, не може да стане лидер на репрезентацијата.

 

Според него, Меси мора да игра поинаква улога.

 

  • Го сакам со сето свое срце. Тој е феномен. Но, тие сакаат да го направат лидер, а тој никогаш нема да биде лидер. Тој секогаш ќе остане во неговиот спортски, фудбалски и семеен свет, изјави Марадона.

 

Меси досега има освоено се на клупски план, но му недостасува трофејот од Мундијалите со националниот тим на Аргентина.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.