All for Joomla All for Webmasters

Поради ризик од лавина, откажани трките во Сент Антон

Австрискиот центар Сент Антон викендов требаше да биде домаќин на најдобрите светски скијачи во брзи дисциплини, но спустот во сабота и супер-џи во недела беа откажани поради опасноста од снежни лавини, екстремни количества снежни врнежи и лоша временска прогноза за време на викендот, соопшти Австриската скијачка федерација.

 

Безбедносните услови за скијачите и луѓето кои треба да ја подготват патеката се главната причина поради која трката беше откажана три дена пред првиот старт, во согласност со Меѓународната скијачка федерација (ФИС).

 

Оттаму објавија дека интензивно бараат место што може да биде домаќин на откажаниот спуст и супер-џи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.