All for Joomla All for Webmasters

Надал нема да учествува на турнири на трева до почетокот на Вимблдон

Победникот на „Ролан Гарос" Рафаел Надал нема да игра на турнири со тревната подлога до почетокот на Вимблдон.

 

– Сакам да играм на трева, но јас не можам да настапувам во континуитет подолго време како што тоа го правев пред 8-10 години. Значи, нема да играм сè до Вимблдон, изјави Надал.

 

Во последните две изданија на Гренслемот во Лондон, Надал беше задоволен од своите игри.

 

– Ми се чинеше дека бев блиску до победа. Нијанси фалеа да стигнам до финалето. Чувствувам дека сè уште можам да се натпреварувам, па зошто да променам нешто? – истакна шпанскиот тенисер.

 

Вимблдон 2019 ќе се одржи во периодот 1-14 јули.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.