Аргентина поразена од Колумбија во Копа Америка

Аргентина на отворањето на Копа Америка беше поразена со 2-0 од Колумбија.

 

Ваков старт со пораз на американското првенство на Аргентинците последен пат им се случило пред точно 40 години, во 1979 година, а на Колумбија и требаа 12 години за да оствари победа над Аргентина.

 

Што се однесува до играта на теренот, може да се каже дека целиот натпревар беше решен во последните 20 минути, и тоа од резервистите Роџер Мартинез во 71-та и Дуван Запата во 85 минута од натпреварот.

 

Во Групата Б, прва на табелата е Колумбија со 3 бодови, Аргентина е без бодови, а Парагвај и Катар првиот натпревар во Копа го играат вечерва во 21 часот. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.