Френк Лампард назначен за тренер на Челзи на тригодишен договор

Френк Лампард е назначен за нов тренер на Челзи на тригодишен договор, рекордниот  стрелец на клубот го комплетираше своето враќање на Стемфорд Бриџ.

 

Дерби му даде на Челзи дозвола да разговара со Лампард минатата недела, а 41-годишниот - кој ќе се сретне со медиумите на прес-конференцијата во 2 часот - сега го заврши своето враќање во неговиот поранешен клуб и доаѓа како наследник на Маурицио Сари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.