Сери од Фулам привлекува интерес од неколку клубови

Четири клубови сакаат во своите редови да го донесат фудбалерот на Фулам, Жан Михаел Сери, развојот на неговата иднина се очекува во следните неколку дена, пренесуваат Sky Sports News.

 

Тој имаше тешка сезона, забележувајќи само три асистенции и еден гол во 32 настапи во Премиер Лигата.

 

Галатасарај, Наполи, Рома и Милан се клубовите кои наводно сакаат да го потпишат репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.