(ВИДЕО) Новото засилување на Реал Мадрид му призна на Азар што прави пред натпреварите

Кубо ги импресионираше сите за кратко време во клубот. Всушност, 18-годишниот играч може да се најде себеси во првиот тим на Зинедин Зидан, многу порано отколку што се очекуваше. 

 

Тој во едно кратко интервју открива од кој фудбалер гледал видеа за да си ја подобри својата фудбалска игра.

 

 Видеото можете да го погледнете на следниов линк:

 https://twitter.com/BlancoTalks/status/1150395837081669634

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.