Продајте го Озил и купете го Зијеч, вели Марк Овермарс

"Би го продал Озил а Хаким ќе го добиеме за половина, но Арсенал не ме слуша", вели поранешниот напаѓач на Топџиите.

 

Зијеч, кој забележа 21 гол и 24 асистенции за Ајакс минатата сезона, има откупна клаузула од 35 милиони евра, при што Топџиите активно бараат играчи кои можат да играат на крилните позиции ова лето.

 

"Мислам дека тој е се подобар и подобар од година во година и неговите статистики се исклучително добри. Многу клубови сè повеќе го разгледуваат тоа.


"Мислам дека Хаким Зијеч е подобар од Месут Озил", тврди Овермарс.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.