Лампард сака Хадсон - Одои да потпише нов договор со Челзи

Френк Лампард вели дека сака Одои да потпише нов договор со Челзи, во интерес на Баерн Минхен.

 

Баерн не крие интерес за крилото, чиј договор истекува на крајот на следната сезона. Тој и понатаму останува една од нивните клучни цели, и покрај тоа што Челзи ја одби последната понуда на Баерн во вредност од 22,5 милиони фунти за него минатиот месец.

 

"Со Калум, се разбира, сакам тој да потпише нов договор и да остане тука", рече Лампард, изјавувајќи пред пријателскиот натпревар на Челзи против Кавасаки Фронтале во петокот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.