Трипие во Атлетико, во трансферот вклучен и Кореа

Десниот бек на Тотенхем се поблиску до Атлетико Мадрид, пренесуваат Скај Спортс.

 

Се очекува англискиот репрезентативец во среда да отпатува во Мадрид на медицински преглед кај шпанците.

 

Во склоп на договорот на Тотенхем, за услугите на Трипие им е понуден Кореа, кој е посакуван од Покетино. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.