Фиорентина заинтересиранa за Љоренте

Фиорентина сака да го потпише поранешниот напаѓач на Тотенхем Фернандо Льоренте, според Скај во Италија.34-годишниот Шпанец моментално е слободен агент откако неговиот договор со Тотенхем истече минатиот месец.

 

Љоренте е отворен за враќање во Италија. Фудбалот таму му е добро познат, играјќи за Јувентус помеѓу 2013 и 2015 година. Сепак, тој има време за да ги процени неговите опции, една од тие вклучува враќање во Спарс на едногодишен договор.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.