Асенсио ја пропушта цела сезона

Асенсио на вчерашниот пријателски натпревар против Арсенал заработи тешка повреда на коленото.

 

По анализите кои се направени се покажа дека Шпанецот ги скинал лигаментите на своето колено што го одалечува од фудбалските терени една цела сезона.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.