Автогол на Де Лигт на неговиот втор натпревар за Јуве (ВИДЕО)

Де Лигт се најде во почетниот состав кај Јувентус на пријателски натпревар против Интер каде го постигна својот прв гол за Старата Дама, но за жал во сопствената мрежа.

 

Видеото можете да го погледнете на слетниот линк:

https://youtu.be/EmgBC6q_Zts

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.