Реал го испрати Себаљос на позајмица кај Арсенал

Арсенал го заврши потпишувањето на Дани Себаљос на едногодишна позајмица од Реал Мадрид.

 

22-годишниот играч од средниот ред ќе го облече дресот со број 8, и ќе стане ново засилување за Арсенал ова летото.

 

Тотенхем, исто така, покажа интерес во договорот за Себаљос, кој вели дека се одлучил да им се приклучи на Топџиите поради можноста да работи со шпанскиот менаџер Унаи Емери.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.