ОФИЦИЈАЛНО: Несторовски нов играч на Удинезе

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски потпиша за калчолигашот Удинезе на тригодишна соработка со опција за продолжување на уште една сезона.

 

Три години Несторовски ги бранеше боите на Палермо каде стана нивен капитен и постигна 21 гол.

 

 

Трансферот го потврди Удинезе на нивната интернет страна и неофицијално Несторововски ќе го облече дресот со број 30.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.