Пепе на лекарски преглед кај Арсенал

Николас Пепе се очекува во секое време да присигне на медицински преглед во Арсенал откако премиерлигашот се договори со Лил, според извори на Скај Спортс.

 

24-годишниот ќе стане нов играч на Арсенал оваа недела и ќе биде четвртото засилување за Топџиите ова летото.

 

Пепе постигна 22 гола во Лигата 1 минатата сезона, втор пред Килиан Мбапе од Париз Сен Жермен, а исто така обезбеди и 11 асистенции.

 

Поврзана слика

 

Неофицијално станува збор за сума од 72 милиони фунти кои Арсенал ќе му ги исплати на Лил за услугите на нивниот најдобар играч.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.