ОФИЦИЈАЛНО: Пепе нов играч на Арсенал (Видео)

Арсенал успеа во своите редови да го донесе Николас Пепе за 72 милиони фунти што претставува нов клупски рекорд.

 

Трансферот го потврди Арсенал на својата веб страна.

 

Пепе беше еден најдобрите играчи минатата сезона во Лигата 1 во Франиција каде што забележа 22 голови и 11 асистенции.

 

Видеото од претставувањето можете да го погледнете на следниот слинк:

https://twitter.com/i/status/1156950479127101441

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.