(ВИДЕО) Меси со моќна порака до навивачите на Барселона

Капитенот на Барса пред натпреварот против Арсенал им вети на фановите низ целиот свет дека ќе дадат се од себе во сезоната која следи и дека ќе ја завршат на највисоко ниво.

 

За време на својот говор, Меси ја потврди вербата што ја има во сегашниот состав на Барса, велејќи „Верувам во овој состав, во овие играчи, во тренерскиот штаб. Сите заедно, ние ќе се бориме за сè “.

 

Видеото од говорот можете да го погледнете на следниот линк:

https://youtu.be/BZH1LhyOIBI

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.