ОФИЦИЈАЛНО: Лукаку во Интер (ВИДЕО)

Интер го потврди трансферот на Ромелу Лукаку од Манчестер Јунајтед.

 

26-годишниот Белгиец ќе потпише петгодишен договор со ,,Нероаѕурите,, и ќе стане најзвучното и најскапото засилување за Интер ова лето. Нофицијално тој ќе заработува 8.5 милиони евра годишно.

 

 https://www.instagram.com/p/B06Cl_CBhyb/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Интер ќе му исплати 80 милиони евра на Јунајтед за услугите на Лукаку.





Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mk



Можеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.