ОФИЦИЈАЛНО: Тирни потпиша за Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал се договори со Селтик за трансферот на левиот бек од Шкотска за 25 милиони фунти.


Првичната понуда на Арсенал од 15 милиони фунти за Тирни беше одбиена во јуни, како и втората понуда од 25 милиони фунти, бидејќи содржеше премногу додатоци.

 

22-годишниот, кој има освоено пет титули во Премиер лигата на Шкотска, оствари 40 настапи во сите натпреварувања за време на сезоната 2018/19 година.

 

Видеото од претставувањето на Тирни можете да го погледнете на следниов линк:

https://www.instagram.com/p/B06Jw2UHlbi/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Ова ќе биде петти потпис на Унаи Емери во летниот трансфер период. Неофицијално Тирни ќе го носи бројот со број 3.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.