ОФИЦИЈАЛНО: Тотенхем го претстави Ло Селсо

Џовани Ло Селсо пристигна во Лондон за да гокомплетира трансферот од 55 милиони фунти во Тотенхем од Реал Бетис, разбира Sky Sports News.

 

Трансферот ќе стане втор најголем потпис на Спарси - зад Тангуј Ндомбеле, кој ги чинеше 63 милиони фунти од Лион на почетокот од ова лето.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.