Џеко во Рома за уште три сезони

Един Џеко го продолжи договорот со Рома до летото 2022 година, објави италијанскиот клуб. 33-годишниот босански репрезентативец игра за „волците“ од 2015 година, откако запиша 87 голови и 38 асистенции во 179 официјални средби во текот на четири сезони со тимот.

 

– Во последните неколку недели, сфатив колку овој клуб сака да останам. Моите разговори со раководството, работата што ја работиме со тренерот, моите односи со соиграчите и љубовта на навивачите ме направи уште еднаш да се потсетам што научив во текот на последните четири години – дека Рома е мој дом. Имаме сè што е потребно за да освоиме нешто овде и јас сум среќен што можам да останам подолго, рече напаѓачот.

 

Интерес за напаѓачот имаше од Интер, кој беше подготвен да плати 18 милиони евра за да го привлече.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.