Македонските одбојкари подобри од Шведска во првиот меѓусебен тест натпревар

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи Шведска со 3:2 (18:25, 25:11, 25:13, 14:25, 16:14) вчеравечер во Скопје во првиот од двата контролни мешусебни дуели.

 

Вториот дуел двете селекции ќе го одиграат утре, исто така во СРЦ Кале.

 

Овие мечеви се во рамките на подготовките за Европското првенство во Словенија кое почнува на 12 септември.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.