Роналдо: Меси беше изнервиран од победата на Реал во ЛШ, а јас од нивните трофеи во Примера

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се сети на неговото ривалство во Шпанија со напаѓачот на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси.

 

Роналдо играше за Реал Мадрид од 2009 до 2018 година. Помеѓу 2008 и 2017 година, само Меси и Роналдо ја освоија Златната топка. Сигурен сум дека тој го почувствува ривалството меѓу Реал Мадрид и Барселона. Му се допадна оваа конфронтација. Тој дури призна дека нашите три победи во ЛШ малку го вознемирија. Ова е нормално. И јас се чувствував на истиот начин кога тој освои толку многу трофеи со Барселона во Примера. Трофеи кои исто така сакав да ги освојам. Тоа беше здраво ривалство, изјави Роналдо.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.