Барселона без Меси и Суарез на мечот со Бетис

Шпанскиот шампион Барселона вечер на дуелот со Бетис од 2.коло во Примера ќе биде значајно ослабен. Тренерот Валверде нема да може да смета на повредените Лионел Меси и Луис Суарез.

 

Исто така во составот го нема ниту Усман Дембеле кој продолжува да се опоравува од повредата.

 

Валверде во списокот го стави 16-годишниот напаѓач Ансу Фати.

 

Еве ги играчите кои ќе се обидат на Барселона да и ја донесет првата победа во новата сезона: Тер Штеген, Пења, Семедо, Пике, Лангл, Алба, Умтити, Фирпо, Ракитиќ, Бускетс, Артур, Рафиња, Роберто, Де Јонг, Видал, Гризман и Фати.

 

Средбата на „Камп ноу“ почнува во 21 часот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.