Натпреварот со Бетис ќе биде 500. за Пике во Барселона

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике вечер ќе прослави голем јубилеј. На дуелот со Бетис во 2. коло на Шпанското првенство искусниот фудбалер ќе го одигра 500-от натпревар во дресот на каталонскиот клуб.

 

Триесет и двегодишниот Пике е „дете“ на Барселона. Од 2004 до 2008 година играше за Манчестер јунајтед. Се врати во Барселона летото 2008 година. Вкупно за клубот, тој помина 499 натпревари, на кои постигна 45 голови.

 

Резултат со слика за pique

 

Натпреаврот Барселона – Бетис се игра вечер на „Камп ноу“ во 21 часот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.