Мертенс планира да го напушти Наполи на крајот на сезоната

Напаѓачот Наполи, Дрис Мертенс ќе го напушти тимот на крајот на сезоната, јавуваат италијанските медиуми.

 

Според„ Ла Репблика“, договорот на белгискиот фудбалер истекува на крајот на сезоната, а преговорите за негово продолжување не се во тек.

 

Меѓу опциите за нов клуб на Мертенс се спомнуваат Андерлехт, екипа од Кина или тим во американската МЛС.

 

Триесет и двегодишниот Мертенс оваа сезона одигра два натпревара за Наполи, постигна гол и забележа една асистенција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.