Нејмар го „спаси“ Дани Алвес од едно чудно суштество (ВИДЕО)

Нејмар се врати во составот на националниот тим, откако повреда го задржа надвор од фудбалските терени вклучувајќи ја Копа Америка летото.

 

Додека дуото се загреваше, камерата го фати Нејмар забележувајќи голема мува на главата на Алвес. Алвес апсолутно немаше поим што се случува, иако гледаше зад себе со вистинска паника на лицето.

 

Нејмар презеде одговорност и се ослободи од сето она што беше на главата на Алвес.

 

Моментот беше навистина смешен а видеото можете да го погледнете на следниот линк: https://twitter.com/i/status/1170276024325742592

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.