СП кошарка: Шпанија ја победи Србија и во четвртфиналето ја доби Полска

Репрезентацијата на Шпанија попладнево ја победи Србија со 81:69 и го освои првото место во осминафиналната група Ј.

 

На другиот денешен дуел од оваа група Италија го совлада Поротико по продолжение со 94:89.

 

Шпанија во четвртфиналето ќе игра со Полска која заврши на втората позиција во групата И, додека Србија ќе игра со првопласираната Аргентина.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.