Интер ќе му понуди нов договор на Лаутаро Мартинез

Интер сака да го продолжи договорот со напаѓачот Лаутаро Мартинез и клубот веќе одржа прелиминарни преговори со агентот на 22-годишниот Аргентинец, пренесува „газета дело спорт“.

 

Миланскиот клуб ќе му понуди на Мартинез договор на пет години. Неговата плата ќе биде 2,7 милиони евра по сезона.

 

Минатата сезона Мартинез одигра 35 натпревари, на кои постигна девет голови и две асистенции.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.